Prečo tento projekt?


Na Slovensku je viac nespravodlivosti ako si jedna krajina zaslúži. Príčinou je, že skutočným vlastníkom spravodlivosti je organizovaný zločin a zástupcovia štátu mu robia iba komparz.

Zlo vyhráva, pretože pracuje vo svorkách, ktoré spája iba vízia podielu na koristi. Slušný človek žije svoj život a myslí si, že jeho sa ten „zlý“ svet okolo netýka. Nevidím zlo, nepočujem zlo. Robí si svoju prácu, je presvedčený, že od nikoho nič nepotrebuje a do problémov cudzích ľudí sa nestará aby sa zbytočne nepopálil – predsa nevie čo je to vlastne za ľudí.

Mali sme pochybnosti, či sa po toľkej beznádeji z neschopnosti riešiť elementárnu spravodlivosť, nájdu nejakí slušní ľudia, ktorí ešte veria v zmenu a či má vôbec takýto projekt nádej na úspech.

Potom prišla jedna zdanlivo obyčajná akcia „Vladimír Suchodolinský potrebuje našu pomoc“. Schopnosť pána Suchodolinského racionálne a nekompromisne pomenovať zlodejinu v tajných službách je obdivuhodná a bolo povzbudzujúce videť tú smršť ľudskej solidarity s človekom, ktorého síce osobne nepoznali, ale ocenili jeho konanie. Neboli to iba nejaké "like" na facebooku, ale reálne peniaze v priemere 40EUR od vyše tisícky ľudí za tak krátky čas.

To bol pre nás definitívny dôkaz, že na Slovensku je dosť ľudí vyznávajúcich hodnoty slušnosti ktorí aj vedia oceniť boj za spravodlivosť. Týchto ľudí nespojila túžba po koristi, ale naopak schopnosť nezištne pomôcť. Primárnym dôvodom prečo ľudia pomáhali bolo presvedčenie, že on je ten SLUŠNÝ ČLOVEK.

Možno sa raz aj ty dostaneš do vážnej situácie z ktorej sám nebudeš mať východisko, prvým krokom organizovaného zločinu bude spraviť z teba podvodníka, aby ti nikto nechcel pomôcť. Nikto o tebe nebude vedieť aký si, a ty by si dal neviem čo, aby ostatní o tebe vedeli, že si SLUŠNÝ ČLOVEK. Ak by to vedeli, obratom by sa našlo dosť iných slušných ľudí, ktorý ti bez bočných úmyslov pomôžu. Veľakrát sme videli, že stačí ak sa za jednotlica postaví dostatočne veľká skupina a veci začnú fungovať tak ako majú.

Poznatky nadobudnuté ľuďmi, ktorým nie je jedno v akej krajine žijú, zúžitkujeme v tomto projekte. Dúfame, že predložené náčrty riešenia podnietia aj Vás zapojiť sa do tejto občianskej iniciatívy. Spoločne pomôžeme zastaviť privatizáciu štátu organizovaným zločinom a všetkým spolu ukážeme ako by mala fungovať jedna slušná krajina.

"Spravodlivosť je základným dôvodom existencie každej krajiny a preto bitku o spravodlivosť nikdy nemôžeme vzdať."